KediRagdoll kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres

Ragdoll

Ragdoll kedi ırkı oldukça zeki ve akıllıdır. Bu kedilerin mutlaka doğru bir şekilde eğitilmesi ve her detayın öğretilmesi gerekir. 1960 yılında ilk olarak görülen bu kediler, genel olarak insanlara ve sahiplerine çok bağlıdır. 

Kökeni Amerika olan bu kedi ırkının üreme derecesi oldukça yüksektir. Ortalama ağırlığı 4,5-7 kg arasında değişmektedir. Son derece sadık ve zeki bir kedidir. Sizinle bütün gün oyun oynayabilir. Oyun oynadığı zamanların dışında ise genelde sakindir. Sadece düzenli olarak tüylerinin taranması gerekir.

Ragdoll özellikleri

Ragdoll özellikleri incelendiğinde hem çok tatlı hem de farklı bir görüntüsü olduğu görülür. Bu tatlılığı sayesinde çok değerli bir ırk olduğunu söyleyebiliriz. İsminin manası, oyuncak bebektir ve genellikle kucakta olmaktan hoşlandığı için bu isim verilmiştir.

Fiziksel özelliklerine bakıldığında kaslı bir vücuda ve mavi gözlere sahip olduğu görülür. Vücudun bazı bölgelerinde farklı renk kombinasyonları vardır. İnsanlara oldukça düşkün olduğunu ve onların kucağında hemen gevşediğini söyleyebiliriz. Ayrıca özellikle çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir kedidir. Bu yüzden çocuklu aileler, bu kediyi rahatlıkla sahiplenebilirler.

Son derece akıllı bir ırktır ve doğru eğitildiği takdir de birçok oyunu çok iyi bir biçimde öğrenebilir. Ses tonları ise son derece yumuşaktır. Acıktıklarında size seslenebilir ve yemek isteyebilirler. Ödüllendirilmek ise onun en sevdiği şeylerden biridir. Doğru bir şey yaptığında mutlaka ödüllendirilmesi gerekir. Çok hareketli değildir ve genel olarak sakin kedi türleri arasında yer alır.

Ragdoll fiyatı

Ragdoll fiyatı incelendiğinde 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değiştiği görülür. Az bulunan bir kedi türü olduğu için fiyat dengesinin her an değişebileceğini söyleyebiliriz.

Ragdoll sahibinden ilanları üzerinden rahatlıkla sahiplenilecek kedi türlerinden biridir. Tabi diğer kedi ilanları gibi sık sık bunlara rastlamak kolay değildir. Ama tabi bu kedi ırkının bulunamayacağı anlamına da gelmemektedir. Yani yine kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı şekilde kendiniz ilan yükleyerek de yine kediniz için iyi bir yuva bulabilirsiniz.